Dukagjin, grabiten pasagjerët dhe digjet furgoni në fshatin Kir

Ditën e sotme disa persona të paidentifikuar kanë ndaluar një furgon pasagjerësh dhe kanë grabitur personat që udhëtonin në të. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Kir të Dukagjinit dhe autorët pas grabitjes i kanë vënë flakën furgonit.

Mesohet se kane qene tre persona te armatosur dhe te maskuar qe kane ndaluar furgonin ne pronesi te shtetasit Petrit Kerci, furgon qe drejtohej prej tij.Ata kane zbritur pasagjeret qe paraprakisht thuhet se kane qene 7 persona dhe u kane marre leket.Me pas kane djegur furgonin.

Artikulli paraprakSEKUESTROHEN 44 KG KANABIS, DY TË ARRESTUAR NË FUSHË KRUJË
Artikulli tjetërPOLICËT DHE HASHASHI, RAPORTI I SHÇBA: NË 2016, 40 EFEKTIVË TË PËRFSHIRË