Një dyqan telefonash është grabitur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Elbasan.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 04:00, ku persona të pa identifikuar kanë thyer xhamin e dyqanit me gurë dhe më pas kanë hyrë brenda. Nuk dihet ende sa është vlera totale e celularëve të grabitur.

Ndërsa policia po punon për zbardhjen e ngjarjes.