NGJARJA “TE DOLLARI”. AUTORËT KËRCËNOJNË ME ARMË.
Dy persona te maskuar kane grabitur me kercenimin e armeve nje pike te kembimit valuator ne qender te qytetit te Shkodres.
Ngjarja ka ndohur ne zonen e tregut valuator, te njohur si “te Dollari”.

Sipas njoftimeve nga vendi I ngjarjes, agesoret e kane sulmuar shitesin fizikisht, duke I shkaktuar demtime te lehta, por pa e qelluar me arme.
Ata jane larguar nga dyqani me dy canta te parave te grabitura ne dyqanin e kembimit valutor.
Me pas, ne perpjekje per t’u larguar nga dyqani, autoret jane rrezuar, por pastaj jane ngritur dhe kane ikur me nje motor te zi.
Nderkaq, ne vendngjarje ka mberritur policia, e cila ka nisur punen per hetimin e ngjarjes, si dhe per identifikimin e autoreve.
Mendohet se autoret kane shfrytezuar diten kur forca te shumta te policise se Shkodres ishin ne aksionin antikanabis ne zonen e Dukagjinit.

[iframe width=”300″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/TEhvSRX4JKQ?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakCHAMPIONS, FITORE MINIMALE PËR PORTON E ZENITIN
Artikulli tjetërAKU FILTRON VELIPOJËN E RAZMËN