Pas më shumë se 4 orësh në doganën e Kapshticës, pala greke ka kthyer mbrapsht zjarrfikëset dhe mjetet që po shkonin për të shuar flakët në shtetin fqinj.

Nuk dihen ende arsyet pse Greqia ka refuzuar ndihmën, por vetëm pak minuta më parë personelit i është komunikuar refuzimi i ndihmës së ofruar.

Artikulli paraprakÇËSHTJA BELERI DHE PARALAJMËRIMI I MINISTRIT GREK PËR FONDET E BE, RAMA: KENI 1000 PËRGJIGJE
Artikulli tjetërUSH, DORËHEQJE NË KOMISIONIN E SPORTEVE