Greqia është tronditur mëngjesin e së premtes nga një tërmet. Lëkundjet ishin me magnitudë 4.2 ballë dhe epiqendra ishte në brendësi të qytetit të Volosit. Deri tani nuk raportohet për demë në njerëz apo materiale.