Drejtori sportiv i Vllaznisë Armir Grima e ka quajtur të turpshme mbledhjen e këshillit bashkiak dhe vendimin e këshilltarëve për të mos miratuar fondin për klubin.

Deklaratat e Grimës erdhën barazimit që Vllaznia i rrëmbeu Tiranës. Klasikja e futbollit u mbyll në barazpeshë 1-1. Golin e parë e realizoi Smajli për Tiranën në fund të pjesës së parë ndërsa për Vllazninë e 100 halleve barazoi rezultatin në fund të lojës Polizoi Arbri.