PARLAMENTI I MAQEDONISË, ARENË PËRLESHJESH.

Per te disaten here sot, parlamenti I Maqedonise eshte bere arene e perplasjeve mes deputeteve shqitpare.
Por kete here, perplasjet nuk kane qene vetem verbale.
Keshtu, gjate debatit për rishikimin e buxhetit, deputetëve shqiptarë  të BDI-së dhe PDSH-së jane rrahur me grushte dhe kane perfunduar te gjakosur.Incidenti ka ndodhur pas shume ofendimeve dhe sharjeve qe kane bere deputetet e PDSH-se ndaj deputeteve te BDI-se, por kulmi ardhur ne momentin kur Orhan Ibrahimi nga PDSH-ja ka gjuajtur Talat Xhaferin me stilograf. Orhan Ibrahimi nga foltorja ka shkuar dhe ka sulmuar fizikisht Talat Xhaferin. Pas këtij sulmi deputeti Rexhail Ismaili ka mbrojtur kolegun e tij dhe ka filluar grushtat në mes shume deputetëve.

Artikulli paraprakSHKOLLAT GATI, LIBRA S’KA
Artikulli tjetërNDIZET SITUATA POLITIKE NË KOSOVË