META: DO TË RESPEKTOJ TË DREJTËN E PRESIDENTIT .Kreu i Kuvendit Ilir Meta hap dyert e presidencës për të vendosur mbiemrin që do të drejtoje Bankën e Shqipërise.

Rreth orës 9 e 30 ne presidence mbërriti kryeparlamentari Meta, ku zhvilloi një takim koke me koke me kreun e shtetit për zgjedhjen e guvernatorit te ri te Bankës së Shqiperise. Menjëherë pas daljes nga presidenca, Meta për para mediave deklaroi se ende nuk ka një emër konkret, ndërsa garantoi se mazhoranca do të respektojë të drejtën kushtetuese të presidentit në këtë cështje.Konsultimet e presidentit Nishani per guvernatorin e ri te BSH, kanë vijuar sot me kryeministrin Edi Rama dhe më pas pritet edhe takimi me kreun e opozites LulzimBasha

[iframe width=”300″ height=”390″ src=”//www.youtube.com/embed/piTlbHnDV4M” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakAKSIONI I CEZ, OPOZITA KUNDËR
Artikulli tjetërFESTIVALI LETRAR I SHKODRËS