Hajdutët sulmojmë një agjenci tek rruga e ‘Dibrës’

Persona ende të paidentifikuar kanë tentuar që të grabisin një agjenci udhëtimesh. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës, ndërsa mësohet se hajdutët nuk ja kanë dalë që të realizojnë atë që kishin nisur. Birime nga policia thanë se një ditë më parë në rrugën e “Dibrës”, është tentuar që të vidhet me thyerje agjencinë e shtetasit N. F., vjeç 59, banues në Tiranë. Policia bën të ditur se janë dëmtuar dy pjesët anësore të qepenit. Gjatë hetimit të ngjarjes janë bllokuar një kaçavidë dhe një çakmak. Uniformat blu thanë se kanë nisur punën për identifikimin dhe kapjen e autorëve.