Një burim nga Hamasi ka treguar se plani i ri parashikon një armëpushim 6-javor mes dy vendeve dhe lirimin e 200-300 të burgosurve palestinezë në këmbim të 35-40 pengjeve të mbajtura nga Hamasi, transmeton La Reppublica.

Artikulli paraprakDY VITE NGA NISJA E KONFLIKTIT ME RUSINË, KURTI: PREMTOJMË MBËSHTETJE TË PALËKUNDUR
Artikulli tjetërRAMA VIZITË PËR KARNAVALE NË SHKODËR