Kryeministri Edi Rama ka njoftuar hapjen e 1200 vendeve të reja praktike pune në administratën publike.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama shkroi se kriter është pasja e një diplome Bachelor.

Postimi i plotë:

MIRËMËNGJES dhe me lajmin e mirë se hapen aplikimet për mbi 1200 pozicione të reja praktike pune në administratën publike, për të gjithë të rinjtë e moshës 21-26 vjeç, që zotërojnë minimalisht një diplomë Bachelor, dhe ku secili i interesuar mund të bëhet pjesë e thirrjes deri më 15 gusht 2024, duke aplikuar në linkun

Kreu

 

Artikulli paraprakVDEKJET PËSUAN RËNIE MË 2023, POR ATO NGA TUMORET U RRITËN
Artikulli tjetërSHQIPËRIA, E DYTA NË EUROPË PËR NORMAT MË TË LARTA TË VDEKSHMËRISË FOSHNJORE, SHKAK MUNGESA E MJEKËVE NEONATALË