Ish-presidenti Hashim Thaçi ka arritur në vendlindjen e tij në Burojë për shkak të gjendjes shëndetësore të babait të tij.

Thaçit i është aprovuar kërkesa për vizitë nga Gjykata Speciale.

Kjo është hera e dytë që Thaçi vjen te familja e tij për shkak të gjendjes shëndetësore të prindërve të tij.

Artikulli paraprak“SOT NISI NDËRTIMI I PD-SË MODERNE”, BASHA: PARTIA, JO MË E KRYETARIT, POR E QYTETARËVE DHE ANËTARËVE
Artikulli tjetërANALIZA E REL: PRODUKTET NGA MAQEDONIA E VERIUT ZËVENDËSOJNË ATO SERBE NË TREGUN E KOSOVËS