Keto jane pamjet qe vijne nga qyteti I Shkodres vetem pak minuta larg nderrimit te viteve.Siç shihet, mund te quhet vertete historike kjo situate ku Viti i Ri pritet me sheshe bosh.Te vetmit mysafire te shesheve ishin forcat e rendit dhe gazetaret qe raportonin.Star Plus TV transmetoi mbreme live me gazetaret ne terren pamjet nga sheshet kryesore.

Nderkohe I vetmi moment qe te krijoi pershytpjen se jemi ne nje nate feste ishte ora 00:00 hedhja e fishekzjarreve, por gjithnje me rruget bosh te qytetit.

Star Plus TV ju uron te gjitheve Gezuar Vitin e Ri 2021.