Dashi
Besimi juaj është i lartë sot, duke i bërë marrëdhëniet me të tjerët pak më të lehta se normalisht. Kjo është një kohë e mirë për të bërë telefonata dhe për të kontaktuar me njerëz me të cilët nuk keni biseduar për një kohë.

Demi
Të tjerët do të jenë ndjekës të gatshëm sot, ndaj kjo është një kohë e mirë për të zbatuar një nga idetë tuaja të reja. Në aspektin sentimental sot do të takoni një person shumë interesant.

Binjaket
Një vendim që keni marrë rreth dy javë më parë ka të ngjarë të dështojë sot. Ndoshta ju ishit aq të fokusuar në detaje në atë kohë sa nuk keni arritur të vini re pamjen e madhe. Tani, kjo situatë po ju shkakton shumë vështirësi.

Gaforrja
Njerëzit do të jenë në anën tuaj sot dhe do të kuptojnë se qasja juaj artistike është më e mira. Mos kini frikë të tregoni imagjinatën tuaj të pabesueshme. Kjo cilësi nuk është diçka për t’u fshehur.

Luani
Dëgjoni intuitën tuaj sot. Ai di më shumë nga sa mendoni ju. Kaloni pak kohë vetëm, larg ndikimeve të tjera. Kjo kohë e shpenzuar do të jetë jashtëzakonisht e vlefshme. Njohuritë që vijnë tek ju do të jenë jashtëzakonisht të dobishme.

Virgjeresha
Vetëm për shkak se jeni të pasigurt për të ardhmen nuk do të thotë se duhet të keni frikë prej saj. Pavendosmëria se si të vazhdoni mund t’ju dëmtojë sot. Mos harroni të veproni nga besimi dhe jo nga frika. Në këtë mënyrë, ju do të udhëhiqeni në rrugën e suksesit.

Peshorja
Ka të ngjarë të ndiheni mjaft intensivë sot. Shtrirja aktuale planetare tregon se ju dhe partneri juaj ose mund të shkoni jashtëzakonisht mirë, ose të zbuloni se, pavarësisht nga një tërheqje fillestare, ka dallime të papajtueshme në opinionet tuaja.

Akrepi
Me energjinë e sotme astrale, mund të përfundoni duke i thënë diçka të dashurit tuaj që mund ta zemërojë. Pavarësisht nëse ishte e qëllimshme apo jo, ndoshta do të ishte më mirë të zbulohej shkaku i vërtetë sesa ta lësh atë të tërhiqet në heshtje.

Shigjetari
Ju ose mund të zgjidhni të ndërtoni mure edhe më të larta rreth vetes, ose mund të filloni të kuptoni se kjo nuk është aspak e dobishme. Përqendrohuni në ndërtimin e një ure të fortë midis jush dhe partnerit tuaj.

Bricjapi
Do ta keni të vështirë të qëndroni të fokusuar në detyrat që keni në dorë sot. Mendja juaj ka të ngjarë të ndihet mjaft e shpërndarë. Mos e shtyni veten të përfundoni ndonjë gjë të madhe ose mund të zhgënjeheni që keni kafshuar më shumë sesa mund të përtypni.

Ujori
Ju mund ta kapni veten duke ëndërruar në vend që të punoni sot, por kjo është dicka jo e keqe. E vërteta është se ka të ngjarë të gjeni më shumë përgjigje në ëndrrat tuaja sesa do të gjeni në realitet.

Peshqit
Pavendosmëria e të tjerëve mund t’ju pengojë sot. Ju jeni duke pritur të dëgjoni nga dikush tjetër përpara se të mund të bëni lëvizjen tuaj të ardhshme të madhe. Mos u shqetësoni për këtë. Është më mirë të prisni derisa të merrni këtë informacion në vend që të ecni përpara.

Artikulli paraprakSHTYPI I DITËS 1 KORRIK 2022, ÇFARË SHKRUAJNË GAZETAT SOT
Artikulli tjetërMOTI, MUAJI KORRIK NIS ME TEMPERATURA TË LARTA