Dashi
Sot do të jeni të humbur në mendimet tuaja, duke analizuar jetën dhe marrëdhëniet tuaja. Ju do të pyesni veten nëse ekzistenca juaj po përmbush standardet tuaja. Do të mendoni se çfarë të prisni nga e ardhmja dhe nga njerëzit përreth jush.

Demi
Sot do të keni të gjitha energjitë që ju nevojiten për t’u marrë me problemet afatgjata familjare. Në të vërtetë, ndoshta do të përplaseni me disa nga të afërmit tuaj. Por kjo situatë nuk do të shkaktojë ndonjë problem serioz.

Binjakët
Ju pëlqen të kujdeseni për të tjerët dhe ndërhyni rregullisht në jetën e tyre për t’i udhëhequr. Për ironi, sot jeni ju që keni nevojë për këshilla. Ndoshta do t’ju duhet të largoheni nga e gjithë kjo në mënyrë që të keni një pamje të qartë të jetës suaj,

Gaforrja
Ne të gjithë duhet të bëjmë kompromise për të jetuar në shoqërinë bashkëkohore. Ju mund të keni besime të forta, por është e vështirë të kombinoni idealet tuaja dhe një jetë shoqërore. Sot mund të pyesni veten nëse jeni gati të largoheni nga shoqëria dhe të luftoni për bindjet tuaja.

Luani
Gjithmonë e keni ndjerë nevojën për t’u çliruar nga shoqëria. Ju duhet të ndiheni të pavarur me çdo kusht. Ju mund të keni nevojë të përballeni me disa probleme në marrëdhënie në këtë kohë. Ndoshta hezitoni të angazhoheni ose në punë ose në jetën tuaj personale.

Virgjëresha
Mund të ndiheni të mërzitur për qëndrimin e disa prej miqve tuaj. Ndryshe nga këta njerëz, ju jeni shumë mendjehapur dhe mund të përballeni me situatat kur ato lindin. Në të vërtetë, ju keni një aftësi të natyrshme për t’u përshtatur me çdo situatë.

Peshorja
Sot, do të jeni të zhytur nën shumë emocione. Mund të jeni shumë nervozë. Kjo është një prirje e mirë për të analizuar jetën tuaj. Ju do të jeni në gjendje të shihni nëse gjithçka rreth jush është aty ku mendoni se i përket.

Akrepi
Ti vërtet di të joshësh. Brenda jush ka një shkëndijë që përhapet natyrshëm tek ata që ju rrethojnë. Ju keni një rezervuar të madh ndjeshmërie dhe emocioni që mund të rritet sot. Mund të magjepsni njerëz të rinj.

Shigjetari
Ju jeni një person shumë aktiv, por sot me siguri do të zhgënjeheni. Nëse u kërkoni atyre që ju rrethojnë të ndihmojnë me aktivitetet tuaja, ata me shumë mundësi nuk do t’i kuptojnë nevojat tuaja. Dita mund t’ju duket sfilitëse dhe e ndërlikuar.

Bricjapi
Nuk po ndodh asgjë sot, megjithatë ju dukeni të shqetësuar dhe të tensionuar. Ju duhet ta shfrytëzoni këtë ditë në avantazhin tuaj. Mendoni për jetën tuaj. Ju gjithashtu do të mendoni për nevojat e të afërmve tuaj në vitet në vijim dhe si t’i arrini ato synime.

Ujori
Shpesh ju duhet të lulëzoni në emocionet personale. Sot nuk do të jetë përjashtim nga rregulli. Për shembull, mund të përpiqeni të tërhiqni vëmendjen e njerëzve që admironi. Mundohuni të merrni kohën tuaj. Në të ardhmen e afërt do të keni mundësi të tjera.

Peshqit
Nuk duhet të përpiqeni të luftoni ndjenjat që ju përshkojnë sot. As mos u mundoni t’i racionalizoni ato. Këto ndjenja janë ndoshta të lidhura me emocionet që datojnë që nga fëmijëria juaj. Ju nuk duhet t’i shmangni apo analizoni ato.

Artikulli paraprakSHTYPI I DITËS, 11 QERSHOR 2022
Artikulli tjetërS’KA MË RESHJE SHIU SOT, TEMPERATURA ARRIJNË DERI NË 30 GRADË CELSIUS