Dashi

Sot mund të keni probleme me kolegët tuaj. Të tjerët do të përpiqen t’ju japin udhëzime kur thjesht nuk është vendi i tyre për ta bërë këtë. Tensioni do të përshkallëzohet shpejt. Shmangni çdo konfrontim të madh duke u bërë pjesë e zgjidhjes, jo e problemit.

Demi

Ju jeni duke hipur në renë numër nëntë sot dhe keni çdo të drejtë ta bëni këtë. Ju jeni në një avantazh të madh në botën e punës. Mos lejoni që njerëzit të mendojnë se kanë përparësinë. Ju jeni ai që mban të gjitha letrat nën mëngë. Suksesi sot është automatik.

Binjaket

Të qenit më këmbëngulës është e vetmja mënyrë për të arritur diku sot. Askush nuk do të kujdeset për nevojat tuaja dhe nuk do të pyesë se si po ndiheni. Nëse dëshironi që diçka të bëhet, ju duhet ta bëni atë. Nëse dëshironi të plotësohen nevojat tuaja, duhet t’i shprehni ato.

Gaforrja

Gjithçka po shpërthen rreth jush. Ndiheni sikur gjithçka po prishet. Me shumë mundësi kështu është. Mos u shqetësoni. Mbaje kokën lart. Ky është një mesazh nga universi që ju duhet të ndryshoni dhe të rigrupoheni. Provoni një qasje të re. E vjetra nuk funksionon.

Luani

Të tjerët duhet të tregohen më të kujdesshëm sot për të mos ju nervozuar. Ju jeni një bombë me sahat që mund të shpërthejë në çdo sekondë. Bëj më të mirën për ta derdhur këtë energji të jashtëzakonshme në punë produktive në vend që të sulmosh me zemërim ata që janë përreth jush.

Virgjeresha

Ju keni recetën e suksesit ndaj zbatojeni atë. Zgjidh një ide në vend të dhjetë ideve dhe ec përpara me të. Ju keni potencialin për të bërë hapa të jashtëzakonshëm në karrierën tuaj sot, kështu që përfitoni nga kjo energji dhe shkoni drejt saj. Asgjë nuk ju pengon.

Peshorja

Ju mund të jeni të irrituar nga suksesi që ndodh rreth jush. Të tjerët po ecin përpara me ide të reja dhe ju ndiheni të mbërthyer në rrëmujë. Përqafoni thënien e vjetër, “nëse nuk mund t’i mposhtni, bashkohuni me ta”. Hipni në një tren në lëvizje në vend që të qëndroni në një tren të ndenjur.

Akrepi

Mos u mundoni të rishpikni rrotën. Bëni kërkime në fushën ku jeni duke punuar. Me shumë mundësi, dikush tjetër tashmë ka ndjekur një rrugë të ngjashme. Përfitoni nga mençuria e jashtëzakonshme që të tjerët duhet të ndajnë me ju. Burimet janë në dispozicion.

Shigjetari

Ka një zjarr nën ju sot që po ju kërkon të ngriheni dhe të lëvizni. Merrni mençurinë që keni fituar dhe kanalizoni atë në mjete produktive. Të dish është gjysma e betejës, por mos harro gjysmën tjetër të betejës që po bën.

Bricjapi

Energjia pozitive e djeshme vazhdon të funksionojë në favorin tuaj dhe ndikime më të favorshme vijnë sot. Mundësitë ju rrethojnë, ndaj përqafoni ato. Kjo nuk është koha për të ngecur në një pozicion në të cilin nuk jeni të lumtur. Ngjitni shkallët.

Ujori

Nëse nuk merrni pjesë në luftë, nuk do të fitoni. Kërcimi në furinë para jush me siguri nuk tingëllon tërheqës me një shikim, por duhet të kuptoni se kjo është mënyra e vetme për të arritur atje ku dëshironi. Kini besim dhe vazhdoni.

Peshqit

Energjia me ritëm të lartë dhe me lëvizje të shpejtë të ditës është pikërisht në rrugën tuaj. Produktiviteti juaj është jashtëzakonisht i lartë – prandaj lidhni rripin e sigurimit dhe përqafoni çfarëdo që ju del përpara. Ju keni aftësinë për të trajtuar shumë njerëz dhe detyra të ndryshme në të njëjtën kohë. Ky është çelësi.