Dashi
Shëndeti juaj do jetë i përsosur sot. Do keni fitime të moderuara financiare nëse i investoni kursimet me një këndvështrim afatgjatë. Udhëzimet e dikujt do të përmirësojnë një marrëdhënie në jetën tuaj.

Demi
Një ëndërr e dashur mund të realizohet. Çdo para që keni kursyer kohët e fundit, do t’ju vijë në ndihmë sot. Do të ketë disa shpenzime të pashmangshme që do t’ju ulin humorin.

Binjakët
Sot do të jeni shumë aktivë. Do të ndiheni të fortë dhe të shëndetshëm. Mund të takoni dikë, i cili do t’ju japë disa këshilla të rëndësishme për forcimin e pozicionit tuaj financiar. Mund të jeni të mërzitur për shkak të kushteve në shtëpi.

Gaforrja
Sot vendimet e këqija nga e kaluara do të çojnë në zhgënjim dhe trazira mendore. Mund të ndiheni të bllokuar dhe të paaftë për të vendosur se çfarë të bëni më pas, ndaj kërkoni ndihmën e të tjerëve. Investimet në shtëpinë tuaj do të jenë fitimprurëse në të ardhmen.

Luani
Mbështetja e njerëzve rreth jush do t’ju sjellë një ndjenjë kënaqësie. Çrregullimet emocionale mund t’ju shqetësojnë. Shmangni thashethemet me njerëzit sot, pasi kjo do të përfundojë duke konsumuar shumë kohë të vlefshme.

Virgjëresha
Mundohuni të dilni herët nga zyra dhe të bëni gjëra që ju pëlqejnë vërtet. Jini të kujdesshëm si me miqtë ashtu edhe me të huajt. Ritmi i zemrës suaj do të jetë i “sinkronizuar” me atë të partnerit tuaj.

Peshorja
Ata që ende nuk i kanë marrë rrogat e tyre mund të fillojnë të shqetësohen për çështjet e parave dhe mund të jenë të prirur të kërkojnë një hua. Sjellja juaj e pafajshme do të luajë një rol kyç në zgjidhjen e një problemi familjar. Nëse do të dilni me të dashurin sot, bëni kujdes me sjelljen.

Akrepi
Shqetësimet lidhur me paratë do të zgjidhen sot dhe do të gëzoni një stabilitet relativ financiar. Një atmosferë festive në shtëpinë tuaj do t’ju çlirojë nga tensioni. Vetëbesimi juaj po rritet dhe përparimi është i dukshëm.

Shigjetari
I dashuri/e dashura juaj do t’ju sjellë kënaqësi të pamasë romantike edhe pse detyrimet e punës ju pushtojnë mendjen. Duket se bashkëshorti/bashkëshortja juaj do të ndihet me fat që ju ka në jetën e tij/saj. Përfitoni sa më shumë nga ky moment sot.

Bricjapi
Një përmirësim në financat tuaja do t’ju mundësojë të bëni blerje të rëndësishme. Një mbrëmje me miqtë do të jetë argëtuese dhe e duhura për të bërë plane të reja për pushime ose udhëtime. Sot do të rifreskoni një miqësi të vjetër duke kujtuar momentet e bukura.

Ujori
Bëni kujdes të mos e neglizhoni veten kur bëhet fjalë për çështjet shëndetësore. Një keqkuptim mes jush dhe dikujt që e doni shumë, do të zgjidhet. Jeta juaj e dashurisë do të jetë plot shpresë. Partneri/partnerja do t’ju mbështesë në një çështje që ju e konsideroni të rëndësishme.

Peshqit
Rrethanat e pashmangshme mund të rezultojnë në shqetësime dhe ankth. Por, duhet të përpiqeni të qëndroni të qetë dhe të mos reagoni me tepri ndaj kësaj situate. Sot, një nga vëllezërit apo motrat tuaja mund të marrë hua prej jush.