Dashi

Mos lejoni që natyra serioze e pjesës së parë të ditës t’ju shqetësojë. Energjia e përgjithshme bëhet më e lehtë dhe optimiste ndërsa dita kalon. Përdoreni këtë në avantazhin tuaj. Të ngecesh në një rrugë sot do të ketë efekte anësore shumë sfiduese.

Demi

Ngjarjet dhe atmosfera e përgjithshme rreth vendit të punës nuk janë në favorin tuaj sot. Mundohuni të shtyni çdo takim apo vendim të rëndësishëm për një kohë tjetër. Nuk jeni në gjendjen tuaj më të mirë, ndaj qëndroni larg rrezikut. Besoni se kjo është taktika më e mirë.

Binjaket

Mund të bëni plane të forta gjatë mëngjesit, por përpjekja për t’i zbatuar këto plane pasdite do të jetë më e lehtë të thuash sesa të bësh. Ngjarjet e papritura në fund të ditës do të krijojnë një rrëmujë të madhe. Jini të gatshëm të përshtateni.

Gaforrja

Energjia aktuale astrale mund ta bëjë partnerin tuaj aktual mjaft të vështirë për t’u kuptuar. Ai mund të duket se është në humor edhe më të egër se zakonisht, gjë që mund t’ju bëjë të pyesni veten se si do t’i qaseni në lidhje me një ide të caktuar të rëndësishme.

Luani

Ndonjëherë të duash një tjetër është e lehtë dhe argëtuese, dhe në raste të tjera kërkon më shumë përpjekje, veçanërisht kur ai nuk është në sjelljen e tij më të mirë. Shtrirja aktuale planetare ju sjell të kuptoni se pavarësisht se keni kaluar vështirësi, ju ende e doni atë.

Virgjeresha

Konfigurimi aktual qiellor mund t’ju bëjë të ndiheni nervoz për komunikimin me njerëz të rinj. Nuk është aq shumë vetë akti, por më shumë me kë do të flisni. Ekziston një person i veçantë me të cilin dëshiron dëshpërimisht të flasësh.

Peshorja

Ndonjëherë ne kemi nevojë të marrim seriozisht veten dhe marrëdhëniet tona. Aspekti aktual në lojë ju inkurajon të bëni pikërisht këtë sot. Edhe pse askush nuk mund t’ju akuzojë se po mashtroni, në të kaluarën nuk i keni treguar as personit në jetën tuaj se sa të përkushtuar jeni.

Akrepi

Konfigurimi aktual planetar ju ndihmon të ndiheni më të qetë në lidhje me një marrëdhënie që ka qenë diçka si një xhiro me slitë deri në këtë pikë. Një minutë duket se është ndezur, dhe minutën tjetër duket se është i fikur. Kjo ju ka lënë të ndiheni konfuz.

Shigjetari

Merrni parasysh pjesën tuaj të enigmës dhe se si po kontribuon drejt një tërësie më të madhe. Pyesni veten nëse ky qëllim më i madh është me të vërtetë diçka që ju e mbështesni personalisht. Nëse jo, atëherë është koha për të bërë disa ndryshime të mëdha në karrierë. mos kini frikë.

Bricjapi

Mos jini konformist sot – veçanërisht në lidhje me punën. Detyra juaj është të dalloheni nga të gjithë të tjerët në vend që të humbni në tufë. Tregojuni të tjerëve se keni ide dhe procedura unike që duhen njohur dhe zbatuar.

Ujori

Ka një shqetësim brenda jush sot që mund të përpiqeni ta largoni. Ju duhet të kuptoni se ky trazim i energjisë rënduese brenda jush po ju ndihmon në fakt të jeni më proaktivë në lidhje me jetën tuaj të punës dhe karrierës. Përqafojeni këtë energji.

Peshqit

Nëse ka ndonjë detyrë që keni sot që kërkon forcë, përqendrim dhe disiplinë, sigurohuni që t’i trajtoni ato gjatë pjesës së parë të ditës suaj. Ngjarjet sporadike dhe të rastësishme të pasdites ka të ngjarë t’ju largojnë ekuilibrin.

Artikulli paraprakPARASHIKIMI I MOTIT, JAVA NIS ME TEMPERATURA TË LARTA
Artikulli tjetërSHTOHET NUMRI I TË SËMURËVE ME ZEMËR, RRITEN SHTRIMET NË SPITALE, VAKSINIMET BIEN ME 85%