Dashi
Aspekti i sotëm në lojë mund të nënkuptojë që një valë energjie ka një ndikim të fuqishëm në marrëdhënien tuaj aktuale. Nëse tme partnerin jeni përpjekur të nxirrni një projekt të ndërsjellë, por deri tani keni hasur në pengesa të panumërta, atëherë mund të prisni që ato të shpërthehen nga një ide që duket krejtësisht e qartë.

Demi
Mund të shqetësoheni nga një rrymë e fuqishme që mendoni se është e pranishme mes jush dhe një personi tjetër me të cilin keni vendosur tashmë se mund të jetë më mirë të mbani një distancë. Mjedisi aktual astral mund të nënkuptojë që fati ndërhyn duke bërë që të bini në dashuri me të.

Binjakët
Energjia astrale e sotme sigurisht që do të krijojë një mbrëmje shumë të gjallë që nuk do ta harroni për ca kohë. Nëse jeni beqar, atëherë prisni që dashuria t’ju kërcejë nga vendet më të pamundshme. Aspekti financiar gjatë ditës mund të mos jetë ai që prisnit.

Gaforrja
Mos lejoni që respektimi juaj i një rutine t’ju ndalojë të dilni dhe të bëni diçka spontane një herë. Energjia aktuale planetare duket se dëshiron të ndërhyjë në zakonet tuaja të përditshme, por vetëm në mënyrë që kozmosi t’ju ofrojë një dhuratë dashurie.

Luani
Ju ndjeni presionin për të prodhuar diçka pa burimet e nevojshme për ta bërë këtë. Të tjerë kërkojnë që të bëhet diçka, por mungesa e largpamësisë nga ana e dikujt tjetër po e bën të pamundur këtë detyrë. Bëni më të mirën me atë që keni.

Virgjëresha
Aftësia juaj për t’u lidhur me njerëzit e tjerë në një nivel të sinqertë është një pjesë kyçe e suksesit tuaj veçanërisht sot. Ka shumë sharlatanë në punë përreth jush. Nëse mund të dalloheni si dikush që qëndron fort pas së vërtetës, do të përparoni.

Peshorja
Roma nuk u ndërtua brenda një dite, dhe as një marrëdhënie, ata kërkojnë përpjekje dhe një ndjenjë të fortë përkushtimi. Shtrirja aktuale planetare tregon se nëse mendimet tuaja janë larguar nga partneri juaj aktual dhe kanë qëndruar te dikush tjetër, mund t’ju duhet të mendoni pse po ndodh kjo.

Akrepi
Mjedisi i sotëm astral mund të nënkuptojë që ju të filloni të shqetësoheni më shumë se zakonisht për një marrëdhënie aktuale. Mendimet tuaja po fluturojnë kudo dhe ju bëjnë të imagjinoni skena që nuk kanë asnjë lidhje me mënyrën se si janë gjërat në të vërtetë.

Shigjetari
Konfigurimi aktual astral ju inkurajon të mos fantazoni se si mund të jenë gjërat, por t’i trajtoni ato ashtu siç janë. Kjo, më shumë se çdo gjë, do t’ju ndihmojë të përparoni me dikë jashtëzakonisht të kendshëm dhe me të cilin mund të krijoni një marrëdhënie.

Bricjapi
Me shtrirjen planetare të sotme, mund të keni një shans për të folur me dikë mjaft të veçantë. Temat e bisedës mund të mos jenë ato që kishit imagjinuar, por është një fillim. Edhe nëse nuk mendoni se keni ndonjë gjë të thellë për të kontribuar, vazhdoni përpara.

Ujori
Mund të ndodhë një betejë midis zemrës dhe kokës suaj. Ndërveprimi i sotëm i energjive qiellore mund të tregojë se koka juaj ju thotë të shkoni në një drejtim dhe të angazhoheni në një plan të caktuar, ndërsa zemra ju thotë diçka tjetër.

Peshqit
Nuk mund të jesh i sigurt për asgjë, me energjinë e sotme qiellore. Nëse jeni në një partneritet të përhershëm, atëherë partneri mund të shfaqë modele të caktuara të sjelljes, ose papritur të vijë me një ide që duket krejtësisht jashtë karakterit. Megjithatë, në këtë rast mund të jetë pikërisht ajo që nevojitet për të shijuar jetën tuaj të dashurisë.

Artikulli paraprakSHTYPI I DITËS 6 KORRIK 2022, ÇFARË SHKRUAJNË GAZETAT SOT
Artikulli tjetërTEMPERATURAT DO TË ARRIJNË DERI NË 36 GRADË C, SI PARASHIKOHET MOTI PËR SOT