Dashi
Do të ndjeni një sasi të madhe energjie të tensionuar dhe nervoze sot. Jeni të shqetësuar nga ankthi dhe mund të ndiheni sikur bota po ju nënshtron. Bëni pushime sot në të cilat mund të dilni jashtë dhe të bëni një shëtitje.

Demi
Kombinimi i aftësive tuaja krijuese me sharmin tuaj madhështor dhe talentet e komunikimit do të krijojë një kombinim fitues sot që do t’ju bëjë të pandalshëm. Bashkoni burimet tuaja së bashku dhe shkoni drejt qëllimit. Do të keni sukses në çdo gjë që ndërmerrni.

Binjaket
Ju mund të keni ndjerë një ndryshim të jashtëzakonshëm kohët e fundit, në të cilën papritmas ndiheni më rehat në lëkurën tuaj. Ky nuk është thjesht një iluzion. Ky është fillimi i një cikli të mrekullueshëm 7-vjeçar në të cilin do të jeni në krye të lojës tuaj. Suksesi është afër.

Gaforrja
Diçka për të cilën kishit investuar shumë shpresë dhe shumë burime, papritmas ndeshet me kundërshtime nga të gjitha këndvështrimet. Nuk ka nevojë të hidheni në anije në këtë pikë. Rregulloni kursin tuaj, por mos u dorëzoni vetëm sepse ujërat janë bërë të trazuar.

Luani
Sapo ka ndodhur një ndryshim i madh që do të ketë një efekt të jashtëzakonshëm në 7 vitet e ardhshme. Gjatë kësaj kohe, do t’ju duhet të përshtateni më shumë me anën tuaj intuitive për të korrur suksesin që kërkoni në lidhje me karrierën tuaj. Shkoni me rrjedhën.

Virgjeresha
Ju e kuptoni mirë atë që po ndodh sot, por kuptoni se nuk jeni plotësisht të akorduar në gjithçka. Kuptoni se ka ende aspekte që janë të panjohura për ju. Është më mirë ta pranoni këtë sesa të pretendoni se e dini kur nuk e dini.

Peshorja
Tani është koha për t’u përfshirë më shumë në pasionin tuaj më të madh. Bëni atë që ju pëlqen të bëni dhe paratë do të vijnë. Nuk ka nevojë të qëndroni të lidhur me zinxhirë pas një pune që ju urreni ta bëni. Energjia kozmike sapo ka lëvizur në favorin tuaj. Ndiqni ëndrrat tuaja.

Akrepi
Është e vështirë për ju të merrni një vendim sot pasi variablat vazhdojnë të ndryshojnë. Një minutë, informacioni është një mënyrë, dhe minutën tjetër, informacioni është shndërruar plotësisht në diçka tjetër. Jini të durueshëm në vend që të bëni një lëvizje të madhe.

Shigjetari
Bllokimi në punë sot mund të përdoret në të vërtetë në avantazhin tuaj. Ajo që nevojitet është dikush me një këndvështrim të fortë, solid dhe të sigurt. Jeni në një pozicion të përsosur për të hyrë dhe për të zgjidhur rrëmujën që ekziston.

Bricjapi
Ju ndiheni të sigurt dhe të fortë në lidhje me detyrat tuaja të punës, kështu që pse nuk po ju dëgjojnë të gjithë? Në vend të kësaj, ata po punojnë në kundërshtim me qëllimet tuaja, duke e bërë të vështirë për ju që të bëni punën tuaj.

Ujori
Nuk mund të jesh i sigurt për asgjë, me energjinë e sotme qiellore. Nëse jeni në një partneritet të përhershëm, atëherë një i dashur mund të shfaqë modele të caktuara të sjelljes, ose papritur të vijë me një ide që duket krejtësisht jashtë karakterit.

Peshqit
Jeni në prag të nisjes së një ideje të re të mrekullueshme që e dini se ka fuqinë të jetë jashtëzakonisht e suksesshme. Problemi është se njerëzit dhe burimet përreth jush nuk janë në vend për të mbështetur këtë ëndërr. Paraqisni idenë tuaj derisa mbështetja të jetë me ju.

Artikulli paraprakRAMA 2 DITË NË 5 KRYEQYTETE BALLKANIKE PËR PROCESIN E BERLINIT, TURI NIS SOT NGA SHKUPI
Artikulli tjetërMOT ME DIELL DHE TEMPERATURA DERI NË 32 GRADË, SI PRITET TË JETË DITA E SOTME