Dashi
Sot është një ditë e mrekullueshme për ju. Do të zbuloni se mund të bëni shumë punë duke përdorur mendjen tuaj të shpejtë dhe zgjuarsinë e mprehtë. Informacioni po fluturon shpejt dhe furishëm. Kapni atë që ju rezonon dhe hidhni atë që nuk ju nevojitet.

Demi
Shpesh, ne pyesim veten: “Pse unë?” Ju mund të ndiheni sikur ia bëni vetes këtë pyetje më shumë se kushdo tjetër. Jeta juaj ndoshta ndonjëherë duket si një udhëtim me slitë që nuk përfundon kurrë. Bëni një pushim nga gjërat sot nëse mundeni. Komunikoni mendimet dhe ndjenjat tuaja me të tjerët.

Binjakët
Ju mund t’ju duket se truri juaj gumëzhin si bletë sot. Ka shumë informacione që duhet të përpunoni tani. A keni menduar të blini disa pajisje të reja elektronike ose pajisje të vogla për shtëpinë tuaj? Tani është një kohë e mirë për të bërë disa kërkime mbi këtë projekt përpara se të nxirrni portofolin tuaj.

Gaforrja
Mos supozoni automatikisht se mund t’i zgjidhni vetë të gjitha problemet tuaja. Vetëm akti i të folurit të gjërave me të tjerët mund të ndihmojë për të hedhur dritë mbi një situatë që ju shqetësonte më parë. Kërkoni ndihmën e të tjerëve në zonat ku keni nevojë për ndihmë. Të gjithë kemi probleme me të cilat duhet të merremi.

Luani
Çohu herët dhe fillo të punosh. Ju keni shumë energji emocionale dhe fizike që duhet t’ju ndihmojë të përmbushni çdo gjë që duhet të bëni. Energjia planetare është në anën tuaj. Përfitoni nga ajo për të thënë atë që keni në mendje dhe afrohuni kudo që duhet të jeni. Ju duhet të jeni në gjendje të gjeni një ekuilibër të shëndetshëm midis dhënies dhe marrjes.

Virgjëresha
Mos ngurroni të flisni hapur sot. Ndoshta askush nuk e ka dëgjuar këndvështrimin tuaj për një kohë. Ndoshta është e rëndësishme që ata ta dëgjojnë atë. Vetëm për shkak se njerëzit nuk kërkojnë mendimin tuaj, kjo nuk do të thotë se nuk është i vlefshëm. Ju keni një pasqyrë intuitive të pabesueshme që të tjerët nuk arrijnë ta shohin.

Peshorja
Qëndroni në komunikim të ngushtë me të tjerët sot. Kjo do të jetë mënyra juaj shpëtuese. Vëzhgoni me vëmendje gjërat në mënyrë që të mos humbni vendin tuaj në lojë. Sa I përket aspektit sentimental sot mund të takoni një person shumë interesant.

Akrepi
Askush nuk do të plotësojë nevojat tuaja sot, kështu që ngrihuni dhe bëjini gjërat vetë. Mos u shqetësoni nëse gjërat duket se shkojnë keq. Aspekti aktual mund të duket se ngatërron disa aspekte të jetës suaj të dashurisë, por kjo është vetëm që të ndodhë diçka më e përshtatshme.

Shigjetari
Dëgjoni me vëmendje erën, sepse përgjigjet po fryjnë sot, pikërisht përballë jush. Kontaktoni me njerëz me të cilët nuk keni biseduar për një kohë. Do të zbuloni se mund të jeni mjaft produktiv aty ku nuk e prisni. Jini spontan në veprimet tuaja. Zbulimet do t’ju vijnë si rrufe.

Bricjapi
Jini të fortë dhe lërini njerëzit të dinë mendimet tuaja edhe nëse mendoni se ndjenjat e tyre do të lëndohen. Detyra juaj është të mbroni emocionet tuaja. Njerëz të tjerë mund të trajtojnë të tyren. Bëhu agresiv nëse duhet të jesh. Mendja juaj e shëndoshë varet nga fakti se jeni të vërtetë me veten tuaj.

Ujori
Jini të fortë dhe lërini njerëzit të dinë mendimet tuaja edhe nëse mendoni se ndjenjat e tyre do të lëndohen. Detyra juaj është të mbroni emocionet tuaja. Njerëz të tjerë mund të trajtojnë të tyren. Bëhu agresiv nëse duhet të jesh. Mendja juaj e shëndoshë varet nga fakti se jeni të vërtetë me veten tuaj.

Peshqit
Mbrojtja juaj e paracaktuar është të kujdeseni për veten dhe të tjerët. Kjo është diçka e mirë, por sigurohuni që ta bëni atë në një mënyrë që të mos e varfërojë forcën tuaj jetike të jetës. Gjëja kryesore është të ofroni këshilla dhe më pas të largoheni nga situata. Ju nuk jeni përgjegjës për veprimet e të tjerëve.

Artikulli paraprakSHTYPI I DITËS 7 KORRIK 2022, ÇFARË SHKRUAJNË GAZETAT SOT
Artikulli tjetërKUVEND, PRITET MIRATIMI PROJEKT-REZOLUTËS MBI GJENOCIDIN NË SREBRENICË, BRAÇE INTERPELANCË ME KRIFCËN