Nje aksident i rende eshte regjistruar paradite ne se dieles, ne nje nga akset qe eshte kthyer ne nje njolle te zeze per qarkullimin rrugor ne Qarkun Shkoder.

Segmenti, nga Shkodra ne drejtim te Hotit te Ri, eshte kthyer ne rrezik vdekje per drejtuesit e automjeteve. Dy furgone jane perplasur fuqishem me njeri-tjetrin ndersa ne aksident jane perfshire dy shtetas turq dhe Marash Shtylleza banor I zones. Deshmitaret ne vendgjarje po leviznin me shpejtesi te madhe ndersa parakalimi I gabuar ka sjelle aksidentin e rende. Ne momentin qe automjetet kane dale nga kontrolli ato ka ne demtuar dhe pjese te sinjalistikes rrugore. Te demtuarit jane derguar me urgjence ne spoitalin rajonal te shkodres dhe pavareisht frakturave te shumta te marra , ato ndodhen jashte rrezikut per jeten. Ndersa demet materiale jane te konsiderueshme. Grupi hetimor ka mberritur ne vendngjarje per te zbuluar rrethanat e ketij aksidenti qe mund te kishte rezultuar fatal. Pavaresisht shterngimit te masave nga policia rrugore sa I takon zbatimit te rregullave te qarkullimit serish aksidentet vijojne te pergjakin akset e vendit tone, ndersa pjese e madhe e fajita I mbetet pakujdesise se drejtuesve te mjeteve.

Artikulli paraprakGJERMANIA KËRKON 46 MIJË PUNONJËS
Artikulli tjetërVLLAZNIA-FLAMURTARI, SKUADRA SHKODRANE TRIUMFON NË “LORO BORIÇ”