Miroslav Lajçak, i dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, ka arritur në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës.

Nga ora 18:00 ai pritet në takim nga zëvendëskryeministri Besnik Bislimi, i cili është edhe kryenegociator i Kosovës në dialogun me Serbinë.

“Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, pret në takim Përfaqësuesin Special të BE-së, Miroslav Lajçak”, thuhet në njoftimin e lëshuar gjatë ditës nga Qeveria.

Artikulli paraprakKURTI DHE MINISTRI I BRENDSHËM I IZRAELIT, BISEDOJNË PËR RËNDËSINË E FUQIZIMIT TË BASHKËPUNIMIT EKONOMIK
Artikulli tjetërLAJÇAK PËR HEQJEN E MASAVE TË BE-SË NDAJ KOSOVËS: GJITHÇKA VARET NGA DISKUTIMET E NESËRME