Nisur nga temperaturat tepër të larta në vendin tonë, nga i nxehti afrikan qe ka perfshire te gjithe vendin, Bashkia Puke ka marrë masa për larjen e rrugëve me ujë.

Mjete të bashkisë kanë dalë në terren, në orët kur edhe temperaturat janë më të larta, për të bërë freskimin e tyre.

Ndërkaq, përveç  rrugëve dhe hapësirave publike në qendër, puna vijon edhe nëpër lagjet e qytetit ku, bazuar mbi një grafik pune të mirëpërcaktuar, punonjësit vijojnë larjen e rrugëve në qytet.

 

Artikulli paraprakPAS NJË ORE NË SPAK, PJERIN NDREU DEL NGA PROKURORIA E POSAÇME: PO HETOHEM PËR SHPËRDORIM DETYRE, ËSHTË PROCES POLITIK…
Artikulli tjetërKURBIN/ ASGJËSOHEN 900 BIMË NARKOTIKE CANNABIS SATIVA, NË PRANGA 61-VJEÇARI