MOTI DHE EKSPOZIMI NË DIELL ORËT E PARA TË DITËS ËSHTË I FAVORSHËM .

Kujdes nga  temperaturat e larta te stines se veres duhet te kene jo vetem femijet dhe te moshuarit por gjithashtu edhe grate shtatzena, doktoresha Erjona Llukacej ka treguar per star+ se edhe ky target grup duhet te jete I kujdesshem me ekspozimin ne diell dhe ushqimet e lengjet qe konsumojne gjate kesaj periudhe
Llukacej ka treguar se grate shtatzena mund te shkojne plazh por duhet te ekspozohen ne diell vetem gjate oreve te para te dites, madje ekspozimi ne diell gjate kesaj periudhe te dites eshte I favorshem per nenen dhe femijen gjithashtu edhe noti eshte I keshillueshem por sigurisht pa e tepruar me kohezgjatjen

Artikulli paraprakRUSIA E PËRFSHIRË NË RRËZIMIN E AVIONIT
Artikulli tjetërVLLAZNIA, NË MES JAVË STARTON STËRVITJA