Moti do te ketë diell dhe vranësira te pakta ne relievet malore .

Temperaturat minimale do te luhaten 18-27 grade , temperaturat maksimale parashikohen me rritje te lehta 37 -39°C ne veri , 39-44°C ne zonën e ulet dhe zonat pranë bregdetit

Era do të jete me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 15-20 m/sek dhe dallgëzim te forcës 4-5 balle ne det te hapur .

Artikulli paraprakSOT JENI ZGJUAR ME NJË ENERGJI QË…. HOROSKOPI PËR DITËN E SOTME
Artikulli tjetërSTUHI E FUQISHME GJATË NATËS NË MILANO, ITALIANËT: DUKET SI APOKALIPS