E ardhmja e Luka Modric mund të jetë në kampionatin amerikan të futbollit.

Ish fituesi i “Topit të Artë” është futur në muajit e fundit të kontratës me Realin e Madridit dhe sipas “The Athletic” në fund të sezonit do i jap fund kësaj aventure.

DC United ka shfaqur interes për mesfushorin, që është gati ta transferojë kroatin në Washington. Në ditët e ardhshme priten takime më intensive mes palëve, me Modric që është gati të nis një tjetër aventurë në karrierë.

Në të shkuarën, për ish mesfushorin e Tottenham Hotspur kanë shfaqur edhe Inter e Milan, por DC United duket se është një hap para në këtë operacion.