Te gjithe i mbajne mend nje vit me pare, por ato u kthyen serish kete vit, pikerisht ne kuader te dites evropiane te gjuheve.

Jane trupa teatrore italiane, “I teatri del mondo” te cilet kane performuar prane qendres se bashkimit europian ne Shkoder, nene shoqerine e femijeve te shkolles 9 vjecare Ismail Qemali. Sipas organizatoreve, ky eshte nje moment i vecante qe i serviret femijeve te qytetit te shkodres ne kuader te dites evropiane te gjuheve. 

KY AKTIVITET NË KUADËR TË DITËS EVROPIANE TË GJUHËVE

Kjo trupë po punon në Shkodër nëpërmjet projektit ‪#‎ReneëOurMind‬. Nderkohe qe ky aktivitetet eshte bere i mundur edhe me angazhimin e Drejtorise Arsimore Rajonale ne Shkoder dhe Bashkise se qytetit si bashkepunetore ne aktivitete te tilla. 

Artikulli paraprakGJYQTARI NXJERR PISTOLETËN NË NJË NDESHJE NË BRAZIL
Artikulli tjetërTATIMET, ISH-DREJTORI LALOSHI DHE DREJTORI HYSA DEBAT NË LARGËSI