Ish kandidati për kryetar bashkie Valdrin Pjetri përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’ ka uruar Benet Becin për fitoren e bashkisë së Shkodrës. Benet Beci fitoi garën përballë Bardh Spahisë me një diference prej 11 mijë votash. Kjo është një fitore historike për PS në Shkodër e cila do të drejtojë bashkinë pas 32 vitesh që e djathta e kishte një bastion të saj. Ish kandidati për kryetar bashkie Valdrin Pjetri në postimin e tij shkruan:

“Urime Shkoder, Andrra’Shkondranve do t’bahet realitet”

BenetBeci, t’pret sfida ma e bukur qe mund t’kete nje misionar, suksese dhe realizime!

Shkodra e bani t’veten dhe vençe biles, tesh’rradhen e ke ti!

Artikulli paraprakPS MORI PËR HERË TË PARË SHKODRËN, SELIA E PS NË DEKLARATË
Artikulli tjetërZGJEDHJET, AMBASADA BRITANIKE: MBËSHTESIM VLERËSIMIN E OSBE-ODIHR, TË ADRESOHEN PROBLEMET