Aksident i rëndë mëngjesin e sotëm në Rrugën e Kombit. Mësohet se një makinë me targa Serbie është përplasur me trafik ndarësen dhe ka dalë nga rruga. Si pasojë janë plagosur 5 anëtarë të një familjeje, 3 fëmijë dhe burrë e grua.

Të plagosurit janë dërguar në spitalin e Rrëshenit, gruaja ndodhet në gjendje të rëndë. Familja po shkonte me pushime. Policia ndodhet në vendngjarje, ndërsa paraprakisht dyshohet se shkak për aksidentin është bërë shpejtësia, lagështira në rrugë dhe humbje e kontrollit të mjetit.

Artikulli paraprakE DIELA NIS ME 4 AKSIDENTE DHE 18 TË PLAGOSUR!
Artikulli tjetërSEZONI TURISTIK, POLICIA BËN ‘BILANCIN’ E NJË MUAJI!