Një kërkesë të pazakontë i drejtoi gazetari i Maqedonisë së Veriut, Presidentit serb Aleksandar Vuçiç në konferencën e përbashkët për shtyp me Ramën dhe Zoran Zaev. Pasi gazetari i drejtoi një pyetje, Vuçiç e pyeti nëse donte t’i përgjigjej në anglisht apo serbisht, ndërsa gazetari befasoi kur me shaka i tha të përgjigjej në shqip.

Dialogu:

Vuçiç: Doni që tju përgjigjem në anglisht apo serbisht?

Gazetari i Maqedonisë së Veriut: Shqip, përgjigju në shqip

Vuçiç: Për fat të keq nuk e flas dot shqipen, do më duhet ta mësoj

SHQIPTARJA.COM

Artikulli paraprakI VRANE 15 ANETARE TE FAMILJES, KUSH ESHTE SHQIPTARI QE I MORI JETEN VETES
Artikulli tjetërAKSIDENT I TREFISHTË, DISA TË PLAGOSUR