Një tërmet me magnitudë 3.7 ka ndodhur në orën 12:19 me orën italiane në Poggibonsi, në zonën më të madhe të qytetit të Sienës, në rajonin e Toskanës.

Lëkundjet kishin një thellësi fokale prej dhjetë kilometrash dhe u ndjenë edhe në Firence.

Sipas informacioneve të deritanishme, nuk ka të lënduar dhe vetëm dëme të kufizuara materiale janë shënuar në Katedralen e Sienës, ku është shembur një pjesë e vogël e suvasë.

Artikulli paraprakPËSOI ARREST KARDIAK, HUMB JETËN NË VELIPOJË 82-VJEÇARI
Artikulli tjetërLAJÇAK: KURTI DHE VUÇIÇI E KUPTUAN SA E RËNDË ËSHTË SITUATA