Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve të Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë arrestuan në flagrancë një 17-vjeçar, pasi gjatë kontrollit fizik, iu gjetën sasi të lëndëve narkotike kokainë dhe cannabis sativa, të ndara në doza të gatshme për shitje.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Artikulli paraprakMINISTRI BALLA TAKIM ME AMBASADORIN E TURQISË, TAYYAR KAGAN ATAY
Artikulli tjetërPROJEKTLIGJI/ TAKSA E PRONËS DO TË RËNDOJË XHEPAT E SHQIPTARËVE