“France Football” ka parashikuar se kush mund të jenë katër futbollistët në garë për “Topin e Artë”.

E përditshmja franceze raporton se Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, Antoine Griezmann dhe Toni Kroos janë kandidatë potencialë për të fituar trofeun më të lakmuar të kësaj gare individuale. Surpriza më e madhe është përjashtimi nga gara e 5 herë fituesit të “Topit të Artë”, Leonel Messi, ndërsa në këtë listë nuk ndodhet asnjë lojtar i Barcelonës.

Artikulli paraprakNGJARJE E RËNDË NË TROPOJË, POLICI QËLLON KUSHËRIRIN ME ARMË ZJARRI
Artikulli tjetër“EURO 2016”, “FRANCA ËSHTË FAVORITE PËRBALLË GJERMANISË”