Mes tensioneve në Kuvendi, por edhe jashtë sallës, kryeministri Edi Rama ka shkuar në sallën e seancave.

Rama për t’iu shmangur çdo përplasje me protestuesit që janë stacionuar në oborrin e Kuvendit, ka zgjedhur që të kalojë nga hyrja e Akademisë së Shkencave, atje ku hyn dhe kryeparlamentarja Nikolla.

Artikulli paraprak‘HIQI DUART SE MU NË KOKË E KE’ NXEHET FLAMUR NOKA KËRCËNON GARDISTËT NË SEANCËN KU VOTOHET ARRESTIMI I BERISHËS
Artikulli tjetërME 75 VOTA PRO, KUVENDI I HEQ IMUNITETIN SALI BERISHËS, I HAPET RRUGA PËR ARRESTIM PËR AFERËN PARTIZANI