HOTI: PUBLIKU SHKODRAN NA MIRËPRITI SI GJITHMONË. “Jo të gjithë hajdutët vijnë për të vjedhur” eshte komedia e rradhes e shfaqur ne skenen e teatrit “Migjeni” me regji te Alma Hoti dhe nen interpretimin e aktoreve Pjerin Vlashi, Brikena Sinanaj, Edvin Mustafa, Alma Hoti, Alesia Xhemalaj dhe Orsi Vagjeli. 

Nje komedi nga Dari Fo qe permes mesazheve të forta sociale po njekohesisht lojës teatrale solli shume argëtim e te qeshura te publiku. Shfaqja do i dedikohet edhe njerezve me probleme sociale, regjisorja Hoti ka treguar per maratonen e bamiresise ne muajin e festave qe do ndihmoje Shtepine e Femijeve 

 

 

 

 

[iframe width=”300″ height=”390″ src=”//www.youtube.com/embed/ARDMftaFkws” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakLEZHË, BANESA SOCIALE PËR ROMËT
Artikulli tjetërFOND I RI KUNDËR EBOLËS