Jonida Maliqi tashmë ka prezantuar projektin e saj të radhës, të titulluar “Jam bërë si ti”. “Jam bërë si ti” është kompozuar nga Flori Mumajesi, si edhe për fabulën e këngës ka menduar ai.

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe, ku edhe këtë herë Maliqi në këtë video shfaqet shumë sensuale. Jonida Maliqi prej disa kohësh nuk kishte publikuar asnjë këngë të re, që pas projektit në verën e vitit 2013 me Dj Blunt dhe Real One