Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Ju keni bërë hapa të mëdhenj që nga fillimi i vitit, duke mbyllur situata të vështira ose duke filluar një periudhë të re të jetës suaj, megjithatë tani po përjetoni ngadalësime të reja. Asgjë serioze në realitet, por mund të ndiheni të lodhur dhe të dëshpëruar, në në këtë rast nuk bie ne provokime perndryshe do jete me keq.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Ata që kanë biznesin e tyre ose kanë nisur së fundmi një projekt, nuk duhet të qëndrojnë pranë dhe të shikojnë, por të zënë punë. Yjet do ju ndihmojnë por suksesi nuk do varet vetëm prej tyre, përkundrazi do të duhet të jeni ju që garantoni cilësinë e punës suaj.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Ju duhet të përballeni me situata fatkeqe që rrezikojnë t’ju zemërojnë shumë, veçanërisht nëse dikush përpiqet t’ju vërë në një dritë të keqe. Nuk ka mungesë rezultatesh, por duhet të planifikoni më mirë të ardhmen.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Ju jeni ne pritje te lajmeve por edhe kjo jave si java e kaluar do te ngadalesohet paksa. Problemi nuk qendron tek gjerat qe nuk funksionojne por tek problemet e thjeshta qe mund t’ju sjellin ankth dhe merak.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Të martën ju pret një ditë stresuese në të cilën mund të ndjeni nevojën të braktisni gjithçka dhe të ikni. Jeni në portat e një momenti të caktuar në jetën tuaj në të cilin do të thirreni për të bërë një zgjedhje.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Nuk po kaloni një periudhë shumë të qetë, ajo që ju shqetëson veçanërisht janë ankthet e vogla dhe situatat e paqarta. Në krahasim me marsin, megjithatë, ju ndiheni më të sigurt dhe i lini gjërat t’ju rrëshqasin, të vetëdijshëm për aftësitë tuaja.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Në këto orë të fillimit të prillit jeni të shqetësuar dhe nervozë, ka diçka që ju shqetëson. Në disa momente mund të dukeni edhe utopist dhe të thirreni të mbani këmbët në tokë. Në dashuri është më mirë të mos nxirrni probleme apo akuza.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të martën po bëni shumë gjëra dhe ju mungon koha për të dashuruar. Është gjithashtu e vërtetë që, në lidhje me partnerin, nëse një person nuk u përgjigjet më kërkesave dhe dëshirave tuaja, është normale të ndiheni pak më të largët dhe kritik ndaj tij.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Dashuria do të rikthehet së shpejti në jetën tuaj, por bëni kujdes të mos lini dy këmbë në dy këpucë. Në punë duhet të përpiqeni të jeni më pak të shpërqendruar dhe më të vendosur. Nëse gjërat dalin jashtë kontrollit, përpiquni ta mbani situatën nën kontroll.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Të gjitha problemet që janë grumbulluar në jetën tuaj personale do të kalojnë dhe dëshira për të falur një person që ju ka lënduar do të kthehet. Do të befasoheni këndshëm nga lajmet e papritura.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të martën mund të keni një mosmarrëveshje me partnerin tuaj që nuk do të shkojë mirë, por do të jetë më mirë ta diskutoni atë ballë për ballë. Për sa i përket punës, orët e ardhshme do të jenë të qeta dhe do të gjeni kënaqësi të mirë.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Është më mirë të mos i merrni gjërat si të mirëqena në një marrëdhënie. Bëni më shumë përpjekje se zakonisht. Për sa i përket punës, do të mund të përdorni të gjitha aftësitë tuaja krijuese. Tani për tani jeni në harmoni të përsosur me shenjën e horoskopit.

Artikulli paraprakSHTYPI I DITËS 4 PRILL 2023
Artikulli tjetërPARASHIKIMI I MOTIT/ VRANËSIRA TË SHPESHTA NË TË GJITHË TERRITORIN E VENDIT, PASDITJA SJELL RESHJE SHIU NË KËTO ZONA