Ka qënë protagonist mjaft i rëndësishëm në dy ndeshjet e fundit të Vllaznisë bëhet fjalë për mesfushorin Arlind Kalaja. Ai edhe në takimin e javës së kaluar ndaj Tiranës ka qënë pikërisht goli i tij që id ha fitoren kuqebluve në këtë takim. E njëjta gjë ka ndodhur edhe në ndeshjen e Vllaznisë me Kamzën e cila u zhvillua në stadiumin “Loro Boriçi” ku Arlind Kalaja shprehet se ishte një fitore me vlera.

Vllaznia në mesjavë do të ketë një tjetër ndeshje me skuadrën e Partizanit ku Kalaja shprehet se dëshiron që edhe në këtë takim të marrin fitore dhe se në fushë do të bëjnë maksimumin.