Kalendari i Kategorisë Superiore për javën e 32-të ka pësuar një ndryshim dhe tashmë 4 sfidat do të luhen ditën e shtunë dhe 1 do të luhet të dielën.

Ndeshja Partizani-Kukësi e planifikuar për tu zhvilluar ditën e dielë në orën 18:00 është zhvendosur të shtunën në po të njëjtin orar. Ky ndryshim është bërë që ndeshjet Teuta-Tirana dhe Partizani-Kukësi të luhen në të njëjtën kohë. Ndërsa sfidat e tjera do të zhvillohen sipas programit.

NDESHJET

Të shtunën

Egnatia-Bylis 15:00

Kastrioti-Vllaznia 15:00

(Në Elbasan)

Teuta-Tirana 18:00

Partizani-Kukësi 18:00

Të dielën

Laçi-Erzeni 15:00

Artikulli paraprakANËTARËSIMI NË KËSHILLIN E EVROPËS, ABAZOVIÇ: VOTA E MALIT TË ZI PRO KOSOVËS, REFLEKTON BASHKËPUNIMIN
Artikulli tjetërKANDIDATIA E PD PËR BASHKINË VAU DEJË KLOMENTINA DRINI, I PËRGJIGJET ANËTARIT TË KRYESISË SË PD FITIM ZEKTHIT