Një efektiv i Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë është arrestuar nga Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat.

Sipas policisë Ramazan Durishti me detyrë, trup shërbimi operacional pranë Repartit të Ndërhyrjes së Shpejtë u vu në pranga pasi shkeli rregullat e qarkullimit rrugor duke aksidentuar një këmbësore. Policia sqaron se: Më datën 4 dhjetor, rreth orës 16:40 duke drejtuar automjetin me targa TR 6897 P në rrugën “Bulevardi Blu” në Kamëz, inspektor Ramazan Durishti ka aksidentuar këmbësoren N.T. 58 vjeçe. Për pasojë e dëmtuara ndodhet në spitalin e traumës nën kujdesin intesiv të mjekëve. Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë.