OPERACIONI I KODUAR “DUKAGJINI” NË DITËN E 7-TË TË TIJ
Qe ne oren 4 te mengjesit ka nisur operacioni kunder kultivimit te bimeve narkotike ne zonen e dukagjinit ne Qarkun e Shkodres.

Kesaj here ne objektivin e forcave te policise nje tejter zone edhe me e veshtire, ku jane lene pas helikopteret per te marre prane varkat, per te pershkuar liqenin e komanit.Shefi i repartit te FNSH ne Shkoder Petrika Dumka, gjate intervistes per mediat ka folur per veshtiresite e aksionit por edhe objektivat e dites se 7 te te ketij operacioni teper te rendesishem.Ne fshatrat e komunes Temal, nisin te asgjesophen nje e nga nje parcelat me kanabis, parcela te cilat prejt vitesh kishin zene rrenje duke perfituar nga indiferenca e shtetit nderkohe qe blute e shkodres te mbeshtetur nga forcat Renea dhe ato te nderhyrjes se shpejt kane kryer edhe asgjesimin e bimeve narkotike. Ndërkohë, lidhur me rezultatet më të fundit të operacionit të i kryer në fshatrat e Komunës Temal , ju bëjmë me dije se nga veprimet hetimore ka rezultuar se janë asgjesuar  rreth 3880 bimë të dyshuar cannabis sativa, nderkohe qe operacioni do te vijoje serish gjate se enjtes deri ne asgjesimin e plote te bimes narkotike ne Komunen e Temalit .

[iframe width=”300″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/ui3Tt-avyso?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakSHKOLLAT, PRAPË SKA LIBRA
Artikulli tjetërFILLON FURNIZIMI ME LIBRA SHKOLLORË