Nje nga televizionet me te njohura ne vendet skandinave ka mberritur ne Shqiperi.vizion norge eshte nje kanal prestigjoz Norvegjez i cili ka lidhje te hershme me vendin tone dhe konkretisht ne qarkun Shkoder.Nje nga arsyet kryesore te vizites se tyre ketu eshte pervjetori i nderrimit te sistemit i cili sapo mbushi nje cerek shekulli.

Ne bashkpunim me Kishen Ungjillore producenti i ketij televizoni shprehet gjate kesaj kohe do te realizohen 6 dokumentare mbi pasqyrimin e realitetit shqiptar.I pyetur se sa ka ndryshuar shkodra dhe shqiperia ne keto 25 vite producenti henning pergjigjet keshtu.Televizioni “Visjon Norge” eshte nje nder me te medhate ne vendet e ftohta skanfinave .Ky rrjet televiziv kane nje veprimtari te vazhdueshme me shoqata humanitare dhe sociale ne disa vende te ndryshme te botes ku mes tyre eshte edhe Shqiperia.Pervec dokumentareve dhe reportazheve qe here pas here realizojne ato synojne njekohesisht te ndihmojne familjet e varfra ne Shqiperi.

Artikulli paraprakHAPET PORTA E MESHIRËS NË VITIN JUBILAR NË SHKODËR
Artikulli tjetër“ROZAFA EXSPRESSION”, KARTOLINË MUZIKORE PËR SPITALIN