Vijon puna për kapjen e shtetasve të shpallur në kërkim . Kapet dhe ndalohet një shtetas për “Moskallëzim krimi”

Nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Pukë, në vijim të punës së tyre për kapjen e shtetasve në kërkim dhe në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative, në datë 10.02.2017, u bë i mundur ndalimi i shtetasit : * Dod Frroku, 34 vjeç, banues në Lezhë Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Pukë, e ka dënuar me 1 vit burg, për veprën penale “Moskallëzim krimi” të parashikuar nga neni 300 i Kodit Penal.