Policia e Shtetit vijon operacionet per kapjen e personave te shumkerkuar. Brenda 12 oreve Policia e Shtetit kap nje tjeter person te shpallur ne kerkim, te shumekerkuar.

Operacion i koduar “Bjeshket” eshte zhvilluar nga FNSH dhe Drejtoria e Policise Shkoder.

Kapet personi qe shkembeu zjarr me Policine per te mbrojtur parcelat me Kanabis gjate ketij muaji ne Shosh Dukagjin. Ai quhet Gjin Guri, i denuar me 7 vite e dy muaj burg per “Armbajtie pa leje” dhe “Kanosje”.

Gjate oreve te para te mengjesit te sotem, Policia e Shkodres, ne bashkepunim me grupet e Fnsh-se Shkoder, mbi bazen e nje plani operacional te mireorganizuar, ne oret e para te mengjesit te sotem, bene te mundur kapjen ne banese te personit te shume kerkuar  ne fshatin Shosh Dukagjin, shtetasin  Gjin Guri, 38 vjeç, i denuar me vendim te formes se prere me 7 vjet e dy muaj burg per “Prodhim dhe mbajtie pa leje te Armeve luftarake”  dhe “Kanosje”.