Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me pamje të takimeve të djeshme të opozitës dhe Partisë Socialiste, që shënjuan hapjen e fushatës elektorale për zgjedhjet e 25 prillit.

Rama i cilëson kartolina nga dy botë, pamjet nga aktiviteti i PD dhe pamjet nga aktiviteti i PS. Nuk mundon dhe një krahasim i numrit të qytetarëve që ndiqnin ‘live’ çeljen e dy fushatave.

Postimi

“MIRËMËNGJES🌹
dhe me këto kartolina nga dy botë, ju uroj një ditë të mbarë të gjithëve😍”, shkruan Rama.

 

Në çeljen e fushatës, Edi Rama ka theksuar arsyen përse Partisë Socialiste i duhet mandati i tretë.

Në fjalën e tij në sheshin “Skënderbej”, Rama përmendi aeroportet dhe portet turistike për të pritur sa më shumë turistë në vendin tonë. Ndër të tjera përmendi edhe vaksinat e siguruara për të vijuar vaksinimin dhe nuk munguan “thumbat” për opozitën.

Sipas tij, Basha, të cilin e cilëson si dhëndri nuk mund të bëjë asgjë çfarë ka bërë Partia Socialiste gjatë këtyre viteve.