Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e shtunë vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike qëndrueshme për shkak të masave ajrore me origjine veriperëndimore.

Moti parashikohet i kthjellët me zhvillim vranësirash në mesditë. Pas mesdite shpërndarje të tyre.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperendim, me shpejtësi deri 8m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore hera-herës fiton shpejtësi deri në 12-14m/s. Valëzimi në dete do të jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Keni bërë plane për fundjavë? Mos u nisni pa u njohur

Artikulli paraprakTËRMETI NË MAROK, REAGIME NGA BE: GATI PËR MBËSHTETJE, SOLIDARITET ME POPULLIN MAROKEN
Artikulli tjetërTËRMET NË MAROK, PRESIDENTI BEGAJ SHPREH NGUSHËLLIMET E TIJ: SHQIPËRIA NDAN TË NJËJTËN DHIMBJE ME POPULLIN MAROKIEN