Real Madrid, Barcelona dhe Juventus këmbëngulin në krijimin e Superligës Evropiane , pavarësisht kërcënimeve-paralajmërimeve për pasoja.

Në këtë mënyrë UEFA me sa duket ka ‘ndëshkuar’ apostatët në mënyra të tjera.

Federata evropiane ka publikuar trailerin për Ligën e Kampionëve , duke filluar numërimin mbrapsht për premierën e fazës së grupeve javën e ardhshme, dhe 3 skuadrat mungojnë në video. Është e qartë se kjo nuk është bërë gabimisht, pasi nuk është e mundur që City, Paris, Sevilla, Dortmund, kampionët e Evropës Chelsea dhe Bayern të jenë “in” dhe të mos përfshijnë “mbretëreshën” Real, Barcelona dhe Juventus.

Mbetet për t’u parë se si do të shkojë e gjithë kjo në të ardhmen.

https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1435250291516059652?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1435250291516059652%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.balkanweb.com%2Fkerkojne-krijimin-e-superliges-europiane-uefa-ndeshkon-real-madrid-barcelona-dhe-juventus-i-le-jashte-champions-league%2F