KANDIDATJA E MAZHORANCËS TAKOHET ME BANORË PRANË ZONËS INDUSTRIALE. Çeshtjet e pronesine dhe legalizimit  kane qene ne qender te takimit te organizuar nga kandidatja per kryetare bashkie znj.Keti Bashdari me  qytetaret ne afersi te zones industriale.

Kandidatja Bazhdari pohoi para te pranishemve se cdo prone do t’i njihet  pronarit e po ashtu shtoi se legalizimet do perfundojne Brenda nje viti  ne territorin qe shtrihet nga Zona industrial deri te stacioni i trenit.   Ky fakt u konfirmua nga  drejtori i Aluiznit Ardjan  Dodani. Kandidatja e mazhorances theksoi se kundershtaret qe ne fushate po e tregojne qe nuk kane ambicie te punojne seriozisht per shkodren por bejne thejeshte lufte politike. Qytetaret shprehen shqetesimet e tyre per te cilat moren pergjigje nga kandidatja Bazhadri e cila ritrheksoi projektin e madh te rruges se Dukagjinit.

Artikulli paraprakVOLTANA ADEMI, PREZANTON PROJEKT PROGRAMIN PËR TURIZMIN
Artikulli tjetër“I AM VOLTANA”, RISIA E FUSHATËS ELEKTORALE