BAZHDARI: VELIPOJA NJË QYTET I DYTË JO FANTAZËM, GATI PROJEKTET KONKRETE. Ne Komunen e Velipojes, banoret e kane ndare mendjen per zgjedhjet e 21 Qershorit, per ti besuar projektit te candidates se mazhorances Keti Bazhdari. Kjo e fundit e shoqeruar edhe nga deputete te qarkut te Shkodres dhe stafi I punes jane takuar me banore te kesaj komune ne plazhin e Velipojes.

Dy deputetet Namik Kopliku dhe Paulin Sterkaj, gjate ketij takimi evidentuan besimin nga qeveria Rama, nderkohe qe Sterkaj deklaroi se faturat e energjise eletrike te mbifaturuara do te fshihen per qarkun Shkoder. Kandidatja e mazhorances Keti Bazhdari u shpreh se jane gati projektet per ti dhene drejtimin e duhur kesaj zone e cila do te jete nje qytet I dyte per Bashkine e re te Shkodres. Nje vlere e shtuar e Shkodres, e cila tashme ke nje tjeter resurs te pashembullt, dhe qe ne baze te proejkteve, kjo zone do te kete nje zhvillim te menjehershem duke e bazuar ate ne zhvillimin e ekonomise

Artikulli paraprakPALOKA: OSBE TË MONITOROJË DHUNËN NDAJ OPOZITËS
Artikulli tjetërPARTIA DEMOKRATIKE HEDH POSHTË AKUZAT E PS